Zaśpiewały z Maestro Krzesimirem…

lip 8, 2024 | Aktualności

W sobotę 6 lipca Wiktoria Grela, Wiktoria Pokrywka i Aleksandra Haczyk,  wychowanki zajęć wokalnych prowadzonych przez panią Agnieszkę Karpińską, miały niebywały zaszczyt wziąć udział w poprzedzonym warsztatami koncercie zatytułowanym „Muzyka bez barier”, zorganizowanym z udziałem kompozytora przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”. Dziewczyny przy akompaniamencie „mistrza”, wykonały piosenki  do których Krzesimir Dębski  skomponował muzykę, a szersza publiczność zna je z popularnych filmów i seriali. 

Koncert był częścią uroczystości jakie miały miejsce w Zamościu w miniony weekend, kiedy to w zamojskiej  „Alei Sław” odsłoniono  tablicę pamiątkową poświęconą osobie  Krzesimira Dębskiego.

Jak twierdzi sam „maestro”,  w Zamościu spotkali się po II Wojnie Światowej jego rodzice, więc czuje się z „hetmańskim grodem” powiązany rodzinnie, dlatego chętnie i często tu bywa.

Krzesimir Dębski w tym roku świętuje jubileusz 50. lecia pracy twórczej. Jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w koncercie i mogliśmy być częścią tego wydarzenia.Wikto

Skip to content