Edukacja poprzez sztukę…

cze 20, 2024 | Aktualności, Fotogaleria

Wychowanki najstarszej grupy „Klubu Działań Plastycznych MDK” wraz z nauczycielem Panią Magdaleną Majer miały przyjemność obcować z rysunkami i grafikami jednego z największych artystów XX wieku- Pabla Picassa. Wystawa zatytułowana „Odsłony dźwięku i ludzkiej duszy” gości aktualnie w Muzeum Zamojskim i nie można jej przegapić.

Wyjście podsumowujące roczną pracę grupy oprócz „spotkania” z Picassem obfitowało także w zwiedzenie innych galerii wystawienniczych Zamościa. Młodzież odwiedziła „Synagogę”, aby zobaczyć efekt pleneru jaki dla uczniów liceów plastycznych z całego kraju zorganizowało zamojskie PLSP. Tematem był oczywiście Zamość i jego piękna architektura.

Następnie grupa wychowanek MDK udała się do Galerii Fotografii „Ratusz” na wystawę „Dynamika miasta- ekspresja fotografii” autorstwa  pochodzącego z Torunia Tomasza Sobieckiego. Aby uchwycić wielość zjawisk i doznań  występujących w architekturze miasta, autor musiał zastosować metodę wielokrotnej ekspozycji na kliszy diapozytywowej- efekt jest niesamowity.

Ostatnią wystawą odwiedzoną w dniu 20 czerwca 2024 roku przez młodzież był „Letni przegląd plastyki zamojskiej” prezentowany w BWA Galerii Zamojskiej. Na ekspozycję złożyły się prace 55 związanych z Zamościem artystów, tworzących w różnych dziedzinach tj. malarstwie, rysunku, grafice, rzeźbie oraz fotografii. 

Tak spędzone popołudnie to dla młodzieży cenna lekcja historii sztuki. Mogli zobaczyć i porównać jak malują dzisiejsi licealiści, zamojscy artyści z różnym stażem pracy twórczej, a także legenda XX wieku- Pablo Picasso.

Skip to content