Eliminacje powiatowe 42. Małego Konkursu Recytatorskiego – wyniki konkursu

cze 6, 2023 | Aktualności

W poniedziałek 5 czerwca 2023 r. odbyły się eliminacje powiatowe 42. Małego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

W Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu wyłoniono najlepszych recytatorów, którzy będą reprezentować powiat zamojski w Turnieju Wojewódzkim w Lublinie.

Oceny prezentacji konkursowych dokonało jury w składzie:

1. Aleksandra Chojnacka – instruktor Biura Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie;

2. Kamila Waga – dyplomowany instruktor tańca, teatru i animacji kultury;

3. Julia Majer – instruktor teatru i literatury w Zamojskim Domu Kultury.

Celem 42. Małego Konkursu Recytatorskiego jest m.in. podtrzymywanie i upowszechnianie idei kultury języka oraz kultury żywego słowa, a także promocja czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowania literaturą i poezją wśród dzieci i młodzieży. W eliminacjach powiatowych wzięło udział 23 recytatorów ze szkół podstawowych z powiatu zamojskiego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII.

Jury, oceniając prezentację, brało pod uwagę wybór i dobór tekstu, dostosowanie tekstu do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Nominację do Turnieju Wojewódzkiego otrzymali:

Wiktor Gelmuda (Kategoria I – uczniowie klas I-III).

Natalia Knap (Kategoria I – uczniowie klas I-III).

Iga Grątkowska (Kategoria III – uczniowie klas VII-VIII).

Serdecznie gratulujemy osobom nominowanym do Turnieju Wojewódzkiego i trzymamy kciuki za Natalię Knap, która jest wychowanką Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.

Skip to content