Zapraszamy na wernisaż prac naszych wychowanków

mar 15, 2023 | Aktualności

Wokół jest tak wiele ulotnego piękna, a my w pędzie życia w ciągłym biegu, zbyt często zapominamy o „tu i teraz“. Żyjemy w świecie w którym jest za dużo bodźców, tak wiele złych emocji dotyka nas codziennie. Praca, szkoła, kolejne spotkanie, biegniemy przez miasto i nagle… Zatrzymuje nas sztuka! Znienacka spogląda na nas przez otwarte drzwi kamienicy. Sztuka jest terapią, tak bardzo potrzebną w otaczającym nas świecie.

Ulotność – to tytuł wystawy wychowanków Pracowni Batiku MDK w Zamościu, którą będzie można oglądać od 21 marca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu.  

Autorzy prac: Emilia Brykner, Jakub Brykner, Emilia Buczak, Zuzanna Grzywińska, Stella Jackowniak, Oliwia Kuźma, Zuzanna Kamińska, Roksana Luchowska, Kinga Majkut, Magda Rachańska, Zuzanna Skowron,  Bartosz Stadnik i Maja Wiatrzyk.

Młodzi artyści poprzez własny dialog ze sztuką  wydobywają głębię, piękno, niepowtarzalność i tajemniczość, którą daje im technika batiku. Młodzi artyści pracują pod okiem Magdaleny Cieplechowicz- Buczak.

Zapraszamy

Skip to content