Doceniono nas w międzynarodowym konkursie…

mar 6, 2023 | Aktualności, Osiągnięcia

Podczas zajęć Młodzieżowego Domu Kultury niejednokrotnie poruszamy tematy trudne, a związane z nimi emocje artystycznie przelewamy na papier. W MDK nr 1 w Tychach podsumowano XXV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS”, mający na celu szerzenie wiedzy historycznej o niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz oraz upamiętnianie ofiar i kultywowanie szacunku dla narodów, których udziałem była masowa zagłada. Temat tak bardzo aktualny w świetle obecnej sytuacji za nasza wschodnią granicą w tym roku brzmiał „Pasażerka”.

W gronie laureatów znalazły się wychowanki naszej placówki. Komisja konkursowa Katarzynie Ciurysek postanowiła przyznać nagrodę, natomiast wyróżnienie otrzymała Hanna Wszoła. Obie młode artystki są wychowankami prowadzonego przez panią Magdalenę Majer „Klubu Działań Plastycznych MDK”. Serdecznie gratulujemy.

Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędą się 28.03.2023 r. o godz. 10.00 w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Uroczystość będzie „żywą” lekcją historii, gdyż połączona będzie ze zwiedzaniem muzeum.

Skip to content