Patriotyzm przez szachy

mar 4, 2023 | Aktualności

W środę 1 marca 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu, w ramach projektu „Patriotyzm przez szachy” odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy „Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Do turnieju przystąpiło 43 młodych szachistów reprezentujących m. in.: Zamojski Klub Szachowy, MDK Zamość, Szkołę Społeczną w Zamościu, II LO Zamość, Bursę Międzyszkolną Nr 1 w Zamościu, Branżową Szkołę Rzemiosł w Zamościu, Tomaszów Lubelski, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach.

W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepszymi okazali się:

kategoria klasy I-III szkoły podstawowe: I miejsce Marcel Wądołkowski (Zamojski Klub Szachowy)II miejsce Marta Panasiewicz (Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach)III miejsce Miłosz Sobczuk (Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach)

kategoria klasy IV-VI szkoły podstawowe: I miejsce Bartosz Ożóg (Zamojski Klub Szachowy)II miejsce Jakub Kaczmarek (Zamojski Klub Szachowy)III miejsce Antonii Karski (Zamojski Klub Szachowy)

kategoria klasy VII-VIII szkoły podstawowe: I miejsce Kamil Suseł (Zamojski Klub Szachowy)II miejsce Damian Kudełko (MDK Zamość)III miejsce Jakub Sołodziński (MDK Zamość)

kategoria szkoły ponadpodstawowe: I miejsce Filip Momot (IILO Zamość)II miejsce Kacper Mazurek (Bursa Międzyszkolna Nr 1 w Zamościu)III miejsce Gabriel Flak (Szkoła Społeczna w Zamościu)

Najlepsze trójki zawodników otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy za udział w zawodach. Sędzią głównym turnieju był Andrzej Czochra – nauczyciel gry w szachy w MDK w Zamościu.

Skip to content