Komunikat z posiedzenia komisji III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dziedzictwo UNESCO – Zamość od zmierzchu do świtu”

gru 5, 2022 | Aktualności

Na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dziedzictwo UNESCO – Zamość od zmierzchu do świtu” – Zamość 2022, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, wpłynęły 783 prace z 88 placówek z całego kraju.

Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk, Prezydent Miasta Zamość – Pan Andrzej Wnuk oraz Starosta Zamojski – Pan Stanisław Grześko.

Dnia 1 grudnia 2022 r., komisja w składzie:

Pani Barbara Szeptuch – artysta plastyk, nauczyciel Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu – przewodnicząca jury;

Pan Dariusz Łukasik – artysta malarz, instruktor plastyki w Zamojskim Domu Kultury – członek jury;

Pani Ewa Balicka – zastępca dyrektora Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu (Starostwo Powiatowe) – członek jury;

postanowiła przyznać nagrody, wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy w następujących kategoriach:

Kategoria I – uczniowie szkół podstawowych – klasy 1 – 3

I nagroda: Martyna Zielińska, lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Mielcu, n-l Edward Kociański;

II nagroda: Maja Kuźma, lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu, n-l Bożena Kierepa;

III nagroda: Alicja Dybzińska, lat 9, Szkoła Podstawowa w Dębowcu, n-l Monika Piasecka;

Wyróżnienia:

Anna Nowak, lat 9, I Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu, n-l Małgorzata Wiśniewska;

Wiktoria Borusiewicz, lat 9, Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach, n-l Anna Pałys;

Katarzyna Grzesik, lat 7, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu- Zdroju, n-l Małgorzata Stelmach;

Kwalifikacja do wystawy:

Oliwia Belina, lat 9, I Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu, n-l Małgorzata Wiśniewska;

Laura Stempel, lat 8, Szkoła Podstawowa w Michalowie, n-l Joanna Popielec;

Natalia Rejman, lat 9, I Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu, n-l Małgorzata Wiśniewska;

Hanna Wojczuk, lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, n-l Aneta Koper;

Kategoria II – uczniowie szkół podstawowych – klasy 4 – 8

I nagroda: Nina Kwiatosz, lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 16 w Lublinie, n-l Wioletta Oszajca;

II nagroda: Wojciech Góra, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 23 w Lublinie, n-l Agnieszka Świstowska – Majdan;

III nagroda: Maja Skwarek, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu, n-l Iwona Zawiślak;

Wyróżnienia:

Adam Wrotniewski, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Toruniu, n-l Łukasz Panfil;

Lena Drzewicka, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu, n-l Agnieszka Frykowska;

Valentina Kollner, lat 14, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu, n-l Magdalena Majer;

Kwalifikacja do wystawy:

Jagoda Mroczek, lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu, n-l Agnieszka Frykowska;

Maksymilian Umer, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, n-l Małgorzata Giska;

Martyna Czarny, lat 13, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu- Zdroju, n-l Małgorzata Stelmach;

Maja Palonka, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu, n-l Iwona Zawiślak;

Nina Ćwikła, lat 10, Szkoła Podstawowa w Dereźni Solskiej, n-l Alicja Chołyst;

Kalina Malon, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu, n-l Agnieszka Hamerska;

Barbara Podoba, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, n-l Małgorzata Giska;

Kalina Szum, lat 10, Szkoła Podstawowa w Jarczowie, n-l Marzena Mazurek;

Barbara Iskrzak, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu, n-l Marta Słomianowska;

Kategoria III – uczniowie szkół ponadpodstawowych

I nagroda: Barbara Tatys, lat 15, Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego  
we Wrocławiu, n-l Katarzyna Rutkowska;

II nagroda: Natalia Bednarska, lat 14, V Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, n-l Krystyna Rybka;

III nagroda: Olga Paśko, lat 15, V Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, n-l Krystyna Rybka;

Wyróżnienia:

Natalia Kroplewska, lat 14, Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku, n-l Magdalena Kędziorska;

Oliwia Garbata, lat 17, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu, n-l Kinga Nowicka;

Oliwia Wilczek, lat 14, V Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, n-l Krystyna Rybka;

Kwalifikacje do wystawy:

Małgorzata Bartosiak, lat 16, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu, n-l Kinga Nowicka;

Alicja Kołodziej, lat 14, V Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, n-l Krystyna Rybka;

Patrycja Bartnicka, lat 16, Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku, n-l Magdalena Kędziorska;

Maciej Lewandowski, lat 15, V Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, n-l Krystyna Rybka;

Kategoria IV– wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego, Specjalnych Ośrodków Szkolno -Wychowawczych, a także innych ośrodków zajmujących się edukacją
i wychowaniem dzieci z niepełnosprawnościami do 12 roku życia

I nagroda: Gabriela Kiełbasa, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n-l Anna Świca;

II nagroda: Emilia Buczak, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu,
n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak;

III nagroda: Michał Sarna, lat 9, Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi, n-l Renata Ćwik;

Wyróżnienia:

Oliwia Lernacińska, lat 7, Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi, n-l Bogumiła Mokwińska;

Amelia Kamińska, lat 7, Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi, Hanna Szenknecht;

Julia Krukowska, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena Majer;

Kwalifikacje do wystawy:

Lilianna Obszyńska, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n-l Anna Świca;

Dominika Rokita, lat 10, Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi, n-l Renata Ćwik;

Alina Bondarenko, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, n-l Joanna Waksmundzka;

Klaudia Czerniak, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n-l Anna Świca;

Kategoria V – wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego, Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych, a także innych środków zajmujących się edukacją
i wychowaniem dzieci z niepełnosprawnościami powyżej 12 roku życia

I nagroda: Anna Słaboń, lat 15, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, n-l Maria Mrożek;

II nagroda: Bartosz Stadnik, lat 18, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak;

III nagroda: Emilia Wąż, lat 13, Dom Kultury w Mielcu, n-l Edward Kociański;

Wyróżnienia:

Volodymyr Havrylov, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena Majer;

Aleksandra Piotrowska, lat 15, Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie, n-l Justyna Malicka – Sławińska;

Antonina Tutka, lat 15, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n-l Anna Świca;

Kwalifikacja do wystawy:

Aleksandra Kagun, lat 14,  Dom Kultury w Mielcu, n-l Edward Kociański;

Oskar Kulik, lat 17, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu, n-l Ewa Kasprzyk;

Izabela Pogorzelec, lat 14, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n-l Anna Świca;

Maja Czowicka, lat 14, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, n-l Michał Baca;

Natalia Wachel, lat 17, Młodzieżowy Dom Kultury  Nr 1 w Tychach, n-l Elżbieta Machura, Anna Pasek;

Gabriela Mindur, lat 17, Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy, n-l Mirosława Lichiewicz;

Alicja Kulik, lat 15, Pałac Młodzieży w Warszawie, n-l Bożena Szynkielewska;

Zuzanna Skowron, lat 15, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak;

Nikola Dobroszkiewicz, lat 13, Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi, n-l Renata Ćwik;

Jury konkursu potwierdziło wysoki poziom artystyczny prac, zwróciło uwagę na różnorodność pomysłów oraz jakości realizacji. Jednocześnie komisja oceniająca składa podziękowania dla wszystkich uczestników, nauczycieli oraz opiekunów za ciekawe doznania artystyczne.

Podsumowanie konkursu i  otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 14 grudnia 2022 roku (tj. środa) o godz. 13:00,  w Galerii Sztuki Dziecka MDK  „Na Kamiennej” w Zamościu. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych i wyróżnionych prac w naszej Fotogalerii – http://mdk.zamosc.pl/wp-admin/post.php?post=6589&action=edit

Skip to content