Uczestniczyliśmy w warsztatach tkackich.

lis 24, 2022 | Aktualności

W dniu 23 listopada 2022 r. wychowankowie zajęć plastyki i rękodzieła artystycznego  Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu prowadzonych przez Panią Wiolettę Brzozowską uczestniczyli w warsztatach plastycznych dla uzdolnionych dzieci i młodzieży organizowanych przez Ośrodek Edukacyjno – Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu.

Warsztaty pt. „Tkanie odcieni jesieni” zostały zrealizowane w ramach XIX Przeglądu Prac Plastycznych  „Śladami Aleksandry Wachniewskiej, malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza.Podczas zajęć młodzi uczestnicy zostali zapoznani z nową techniką  rękodzielniczą – tkania na krośnie. Wychowankowie  mogli zapoznać się z etapami powstawania makatki ucząc się od podstaw techniki tkania oraz dobierania kolorów. Było to zarazem dla wychowanków doskonalenie warsztatu pracy jak i nabywanie nowych umiejętności rękodzielniczych. Warsztaty poprowadziła Pani  Aleksandra Winnik- Zając.

Udział w warsztatach był jedną z form spędzania wspólnego  kreatywnego czasu na zajęciach plastycznych. W trakcie warsztatów wychowankowie poznali różnorodne formy wypowiedzi plastycznej a wytwory swojej pracy będą eksponowane na wystawie zbiorowej w Roztoczańskim Parku Narodowym.

Skip to content