„Cień światła” w Galerii Pozytyw- zaproszenie

maj 6, 2022 | Aktualności

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Darii Kordulewskiej, zaplanowany na dzień 12 maja godz. 16.30.

Daria Kordulewska (ur. 27.11.2003 r. w Lubaczowie) – absolwentka klasy maturalnej o profilu lingwistycznym w III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu. Fotografią interesuje się od III klasy szkoły podstawowej, kiedy to dostała swój pierwszy aparat cyfrowy. W wieku 14 lat wykonywała hobbystycznie zdjęcia krajobrazowe. Na zajęcia fotograficzne w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu uczęszczała od 2019 roku (najpierw pod kierunkiem Piotra Bojanowskiego, potem Andrzeja Pogudza). Od ponad roku spacery z aparatem bezlusterkowym po rodzinnej miejscowości – Narolu, stały się jej codziennością. W kręgu zainteresowań artystycznych Darii są: pejzaż, zwierzęta i fotografia ludzi. Jest autorką reportażu poświęconego „Dniu dziecka” w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu (2021 r.) oraz uczestniczką konkursu o Kamilu Cyprianie Norwidzie. Przyszłość wiąże z podróżowaniem, studiami językowymi oraz fotografią.

,,Cień światła” to pierwsza indywidualna wystawa Autorki. Opowiada o możliwości różnych interpretacji świata. Subiektywna relacja między twórcą a jego dziełem pozwala na własny przekaz rzeczywistości. Dokumentuje ją i zmienia, nadaje nowy wymiar. Wykorzystując różne charakterystyki światła, autorka przypomina odwiedzane miejsca
i uwydatnia towarzyszące im wtedy odczucia. Natura, architektura i krajobraz zostały sfotografowane tak, że występujące tam w różnych konfiguracjach cienie i światła tworzą niepowtarzalny wymiar artystyczny prezentowanych fotografii.

Wystawa jest efektem rocznej pracy, której towarzyszyła myśl Horacego: ,,Nie czekaj jutra, dziś miej na względzie”.

Kurator wystawy: Andrzej Pogudz

Wystawa Darii jest drugą prezentacją w Galerii Pozytyw, powstałej w kwietniu 2022 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu.

Skip to content