Santo Domingo- zapraszamy na wystawę fotografii

mar 31, 2022 | Aktualności

Ta wystawa to opowieść o miejscu, które wiele osób postrzega jedynie poprzez pryzmat turystyki- oczami wyobraźni widzą rozległe piaszczyste plaże, nieskazitelnie czystą wodę, palmy wyginające się w stronę oceanu. Nie zauważają ludzi, którzy to miejsce zamieszkują. Fotografie pokazują elementy, których się nie zobaczy na pocztówkach z tego rejonu. Zawierają fragmenty codziennego życia Dominikańczyków, często tak inne od tych, które obserwujemy w naszym kraju. Pozwalają na głębszy wgląd w ich problemy, przedstawiają ich jako ludzi, którzy muszą radzić sobie często z niedogodnymi warunkami i biedą panującą w kraju. Mimo tego, można dostrzec w nich radość ze zwykłego, prostego życia.

Ada Gałan– maturzystka I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Zamościu. Pierwszy własny aparat kupiła w wieku 9 lat- wtedy zaczęła swoją przygodę z fotografią. Będąc w liceum zaczęła uczęszczać na zajęcia do Młodzieżowej Pracowni Fotografii „Negatyw” przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu. Od tamtej pory jej artystyczny rozwój nabrał rozpędu, czego efektem są coraz lepsze zdjęcia. Wiele inspiracji czerpie z podróży. Dzięki fotografowaniu utrwala piękne chwile, miejsca i ciekawych ludzi.

Na swoich fotografiach dokumentuje relacje międzyludzkie, pełne niezwykłych i zaskakujących historii. Interesuje się psychologią i właśnie z tym kierunkiem wiąże swoją przyszłość.

Wystawa autorki jest inauguracją działalności galerii „Pozytyw”.

POZYTYW– Galeria Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu

Galeria powstała w celu prezentacji i promocji twórczości młodych artystów. Będą w niej pokazywane wystawy wychowanków MDK, jak również dzieci i młodzieży spoza placówki. To tutaj będą odbywały się spotkania autorskie i warsztaty artystyczne rozwijające uzdolnienia i pasje. W planach inicjatorów nowego miejsca wystawienniczego jest prezentacja fotografii
i innych sztuk wizualnych, takich jak: rysunek, grafika, malarstwo. Taka działalność wzmocni ofertę edukacji kulturalnej MDK, jak również będzie nowym i atrakcyjnym elementem uzupełniającym szeroko realizowane działania kulturalne w Zamościu- mieście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Skip to content