Pomaluj Świat na żółto i na niebiesko- zapraszamy do udziału…

mar 31, 2022 | Aktualności

Zapraszamy do udziału w AKCJI dla niezłomnych żołnierzy i żołnierek z Ukrainy! Akcja skierowana do dzieci, bo dzieciaki mogą zmienić świat i zdziałać cuda! Swoją pracą dodaj sił i motywacji walczącym żołnierzom i żołnierkom ukraińskim.

Masz w domu niebieskie kredki, farby a może plastelinę? Narysuj, namaluj, wyklej świat na żółto i na niebiesko. A może z wykorzystaniem translatora bądź ze wsparciem znajomej osoby znającej język ukraiński – napisz kilka słów, ku pokrzepieniu walczących o wolną Ukrainę żołnierzy. Liczą się chęci oraz intencje. Narysowałeś, i zastanawiasz się co zrobić ze swoją kartką? Zanieś do instytucji wspomagających realizację wydarzenia:

  • Zamojskiego Domu Kultury, ul. Partyzantów 13 (koszyk w holu ZDK)
  • Młodzieżowy Dom Kultury MDK w Zamościu, ul. Kamienna 20
  • Gminny Ośrodek Kultury w Wysokiem, Wysokie 154

Do kogo trafi Twoja praca? Konkretnie nie jesteśmy w stanie Ci odpowiedzieć. Każdego piątku Zamojskie Anioły – pomysłodawcy i koordynatorzy akcji zbiorą wszystkie prace które, w sobotę wraz z pomocą humanitarną trafią do Lwowa. We Lwowie prace zostaną podzielone i rozdane. Trafią w ręce żołnierzy oraz żołnierek, którzy walczą z jedną z najsilniejszych armii na świecie. Drobny gest potrafi zdziałać cuda, a z pewnością podnieść morale, dodać otuchy i wsparcia. Być może ktoś przytuli obrazek malowany dziecięcą rączką, może zaszklą mu się oczy… To wsparcie dzieci nie ma ceny.

Pomalujmy świat na żółto i na niebiesko…

Skip to content