Międzynarodowe sukcesy plastyczne naszych wychowanek

mar 3, 2022 | Aktualności, Osiągnięcia

Dotarły do nas wyniki XXIV MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS” im. Augusta Kowalczyka, zorganizowanego przez MDK nr 1 w Tychach i Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Celem konkursu było szerzenie wiedzy historycznej o niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz oraz upamiętnianie ofiar i kultywowanie szacunku dla narodów, których udziałem była masowa Zagłada.

Podsumowanie tegorocznej edycji konkursu  zbiegło się z  aktualnymi wydarzeniami na Ukrainie, co dowodzi, że temat okupacji niestety nadal jest aktualny. Tym bardziej jesteśmy dumni, że prace powstałe w naszej placówce, zostały dostrzeżone przez komisję konkursową, która Katarzynie Ciurysek  przyznała nagrodę, a Julii Ruckiej wyróżnienie. Natomiast praca Brigidy Siemko została wyróżniona kwalifikacją do wystawy pokonkursowej. Wszystkie młode artystki są wychowankami „Klubu Działań Plastycznych MDK”  prowadzonego przez panią Magdaleny Majer.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 24 marca w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu, znajdującego się na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Gratulujemy im życzymy kolejnych sukcesów.

Skip to content