„Misja Afryka” w ramach Zamojskich Dni Kultury Chrześcijańskiej

paź 19, 2021 | Aktualności, Fotogaleria

We wtorek 19 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyło się spotkanie z ks. Mariuszem Skakujem zatytułowane „Misja Afryka”, na którym wychowankowie naszej placówki poznali działalność misyjną księdza Mariusza oraz realia życia dzieci w Kenii i na Madagaskarze. Bogata dokumentacja fotograficzna przybliżyła nam codzienne życie Afrykańczyków oraz problemy z jakimi na co dzień się zmagają. Dowiedzieliśmy się również o różnorodnych akcjach charytatywnych i formach pomocy organizowanych na rzecz poprawy sytuacji edukacyjnej i życiowej dzieci i młodzieży z afrykańskich wiosek. Spotkanie zorganizowane było w ramach Zamojskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Wszystkie osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę na temat działalności misyjnej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu i Parafii Świętego Brata Alberta w Zamościu odsyłamy na stronę https://misjaafryka.pl/.

Natomiast chcąc nieść realną pomoc finansowa wystarczy wesprzeć zbiórkę https://zrzutka.pl/ubieramy-bose-stopki przeznaczoną na zakup butów dla 348 uczniów jednej ze szkół w Kenii.

Skip to content