Dwie odsłony „Wędrującej wystawy”

mar 24, 2021 | Aktualności, Fotogaleria

Po kilkumiesięcznej przerwie kontynuujemy współpracę MDK  z Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w ramach innowacji pedagogicznej „Wędrująca wystawa”. Obecnie w formie online dostępne są dwie ekspozycje prezentujące dorobek twórczy młodych, zamojskich artystek.

Autorką pierwszej  z wystaw jest Karolina Szyduczyńska, uczennica  3 klasy PLSP w Zamościu. Niewątpliwie pejzaż jest jednym z ulubionych tematów malarskich Karoliny. Jest punktem wyjścia do – jak twierdzi „nie kończącej się możliwości mieszania kolorów, przedstawiania otaczającego nas, zmiennego świata. Uchwycenia ulotnej chwili”. Jej świat pejzażu ma charakter improwizowanej notatki malarskiej. Zastosowane środki wyrazu sprawiają wrażenie syntezy przy udziale ekspresyjnych malarskich gestów. Wystawa prezentowana jest w Młodzieżowym Domu Kultury.

Druga z ekspozycji nosi tytuł. „Sztuka na okrągło”, a jej autorką jest  Gabriela Gawliczek. Młoda artystka jest wychowanką Pracowni Batiku MDK, gdzie pracuje pod kierunkiem Magdaleny Cieplechowicz- Buczak zgłębiając świat barw i kształtów. Wystawa znajduje się w Galerii Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych i  stanowi kolejną odsłonę współpracy pomiędzy Młodzieżowym Domem Kultury i ”Plastykiem” , mającej na celu promocję uzdolnionych artystycznie uczniów i wychowanków obu placówek .

Zachęcamy do śledzenia dokonań twórczych młodego pokolenia zamościan. Na chwilę obecną obie ekspozycje dostępne są wyłącznie w formie online. Miejmy nadzieję, że już niedługo sale wystawowe obu placówek znowu zaczną tętnić życiem, a dostęp do sztuki będzie bardziej bezpośredni.

Skip to content