Prace Oliwii Kuźmy w PLSP

paź 1, 2020 | Aktualności, Fotogaleria

W środę 30 września w Galerii PLSP odbyło się otwarcie wystawy pt. „Batik” autorstwa Oliwii Kuźmy, wychowanki Magdaleny Cieplechowicz- Buczak jednocześnie uczennicy klasy II Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu.

Wystawę otworzyła Pani Marzena Tadeusz, dyrektor „Plastyka”, która powiedziała kilka słów o idei spotkania. Wystawa to kolejna już odsłona współpracy pomiędzy MDK i ”Plastykiem” w ramach innowacji „Wędrująca wystawa”, mającej na celu promocję uzdolnionych artystycznie uczniów i wychowanków obu placówek.

Oliwka jest szalona i oryginalna, posiada cechy prawdziwego artysty.

„Nie chodzi  o wygląd i strój pomazany farbami, ani o ekstrawagancki styl życia. Pierwiastek artystycznej duszy nosi  się w sobie od zawsze” tak Oliwii mówiła Magdalena Cieplechowicz- Buczak, nauczyciel prowadzący.

Początek, czyli start artystycznej przygody rozpoczął się 11 lat temu w MDKu , kiedy 5 letnią Oliwkę na zajęcia plastyczne przyprowadziła mama  i już została do dnia dzisiejszego.

A tak podczas wernisażu prac o autorce mówił Bartosz jej kolega z grupy.

„Sam proces tworzenia  jest ważny dla Oliwii. Wrażliwość, to jej drugie imię. Nie pozostaje obojętna na świat, który ją otacza. Jesteś empatyczna i potrafi współodczuwać radość innych ludzi, emocje, jakie im towarzyszą. Potrafi dzięki tej wrażliwości nawiązać interakcję z innymi. Jesteś wrażliwa, a to pozwala jej na czerpanie energii i inspiracji do własnych działań. Uwielbia zagłębiać się w nowe projekty, odkrywać nieznane, i czerpać jak najwięcej przyjemności planując działania od początku aż po efekt końcowy”. 

Gratulujemy wystawy i czekamy na kolejne odsłony „Wędrującej wystawy”.

Skip to content