Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dobra UNESCO- Architektura w Polsce”

Gru 4, 2020 | Aktualności

Na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dobra kultury UNESCO – Architektura w Polsce”- Zamość 2020, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, wpłynęło 346 prac z 83 placówek z całego kraju.

Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent  Miasta Zamość – Pan Andrzej Wnuk.

Współorganizatorami konkursu i fundatorami nagród byli :

  • Wydział Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość
  • Narodowy Bank Polski  Oddział Okręgowy w Lublinie
  • PGE Dystrybucja S.A. Oddział Zamość

Dnia 3 grudnia 2020 r., obradując zarówno stacjonarnie jak i zdalnie  komisja w składzie:

  • Pan Jerzy Tyburski – Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej, artysta malarz,  – przewodniczący jury;
  • Pani Gabriela Łyko – artysta plastyk – członek jury;
  • Pani Ilona Skibińska – Fabrowska – Dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Lublinie – członek jury;
  • Pan Andrzej Olborski – Dyrektor Generalny PGE Dystrybucja S.A. Oddział Zamość – członek jury;

postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

Kategoria I – uczniowie szkół podstawowych – klasy 1-3

I nagroda: Zofia Klevchenkova, lat 8, Szkoła BrainBoost w Warszawie,
n-l Weronika Bondarenko;

II nagroda: Alicja Kwaśniewska, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 25 w Lublinie,
n-l Beata Sionkowska;

III nagroda: Łucja Podpora, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju, n-l Beata Czajka;

Wyróżnienia:

Barbara Szymańska, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 29 w Lublinie, n-l Małgorzata Basińska;

Aleksandra Zawieja, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju, n-l Joanna Adamowicz;

Alicja Pikus, lat 9, Smart School Zamość, n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak;

Kategoria II – uczniowie szkół podstawowych – klasy 4-8

I nagroda: Karolina Godula, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu, n-l Magdalena Majer;

II nagroda: Barbara Chojnacka, lat 13, Warszawa- praca indywidualna

III nagroda: Anna Kruk, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 29 w Lublinie, n-l Małgorzata Basińska;

Wyróżnienia:

Joanna Dziuba, lat 12, Prywatna Szkoła Podstawowa – Integracyjne Centrum Oświatowe w Tomaszowie Lubelskim, n-l Małgorzata Giska;

Weronika Ujma, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 46 w Częstochowie, n-l Beata Grudzińska- Atlasik;

Zofia Wybacz, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 25 w Lublinie, n-l Krystyna Rybka;

Kategoria III – uczniowie szkół ponadpodstawowych

I nagroda: Daria Politova, lat 18, Zespół Szkół Plastycznych we Wrocławiu;

II nagroda: Klaudia Kapla, lat 18, Zespół Szkół  Nr 1 w Ełku, n-l Joanna Gaworska;

Kategoria IV– wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego, Specjalnych Ośrodków Szkolno -Wychowawczych, a także innych ośrodków zajmujących się edukacją i wychowaniem dzieci z niepełnosprawnościami do 12 roku życia

I nagroda: Kinga Trych, lat 9, Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” w Zamościu, n-l Maria Śliczniak;

II nagroda: Julia Tarnowska, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy,
n-l Elżbieta Tarnowska;

III nagroda: Olga Pytasz, lat 12, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, n-l Kinga Bielec;

Wyróżnienia:

Zofia Sakowicz, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Magdalena Majer;

Gaja Kondrat, lat 10, Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu, n-l Maria Śliczniak;

Zofia Książek, lat 12, Pracownia Plastyczna „KONTRASTY” w Rybniku, n-l Zuzanna Śmieja;

Hanna Kudła, lat 9, Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” w Zamościu, n-l Maria Śliczniak;

Iga Szklarczyk, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, n-l Elżbieta Tarnowska;

Kategoria V – wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego, Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych, a także innych środków zajmujących się edukacją i wychowaniem dzieci z niepełnosprawnościami powyżej 12 roku życia

I nagroda: Wiktoria Redek, lat 18, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, n-l Iwona Wilk

II nagroda: Dorota Tann, lat 14, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku, n-l Ewa Tomas – Modlich;

III nagroda: Krystian Piotrowski, lat 13, Tucholski Ośrodek Kultury, n-l Katarzyna Piotrowska;

Wyróżnienia:

Joanna Taczalska, lat 17, Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach, n-l Iwona Duda;

Karol Będziejewski, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz- Buczak;

Maria Taczalska, lat 15, Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach, n-l Iwona Duda;

Nikola Hrustek, lat 14, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, n-l Kinga Bielec;

Julia Woźniak, lat 16, Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach, n-l Iwona Duda;

Nagroda specjalna Pana Jerzego Tyburskiego, Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej

Paulina Buchalik, lat 14, ZSP Nr 10 w Rybniku,  n-l Alicja Buchalik;

Nagroda specjalna Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Lublinie

Maksymilian Pawelec, lat 13,  Szkoła Podstawowa w Wysokiem, n-l Magdalena Cieplechowicz- Buczak;

Nagroda specjalna Pana Andrzeja Olborskiego – Dyrektora Generalnego PGE Dystrybucja S.A. Oddział Zamość

Lena Milanowska, lat 14,Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku, n-l Ewa Tomas – Modlich;

Kwalifikacja do wystawy:

Marcelina Wichowska, lat 10,  Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Magdalena Majer;

Róża Mazur, lat 15, II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, n-l Anatol Małyszek;

Kacper Ćwik, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu, n-l Marta Gromek;

Izabela Borowiec, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n-l Anna Świca;

Oliwia Łukaszczuk, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, Magdalena Majer;

Maja Krzak, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 25 w Lublinie, n-l Krystyna Rybka;

Julia Puk, lat 10, Smart School w Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak;

Magdalena Krawczuk, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Wioletta Brzozwska;

Natalia Marusarz, lat 13, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, n-l Maria Mrożek;

Emilia Kucharz, lat 16, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, n-l Kinga Bielec;

Maja Dejko, lat 9, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie, n-l Edyta Weremczuk;

Nina Wysocka, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku, n-l Danuta Znyk;

Mikołaj Wardawy, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 25 w Lublinie, n-l Beata Sionkowska;

Paweł Jabłoński, lat 12, Pracownia Plastyczna ”KONTRASTY” w Rybniku, n-l Zuzanna Śmieja;

Emilia Gohola, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku, n-l Ewa Tomas – Modlich,

Jury konkursu potwierdziło wysoki poziom artystyczny prac, zwróciło również uwagę na jakość realizacji. Jednocześnie komisja oceniająca składa podziękowania dla wszystkich uczestników, nauczycieli oraz opiekunów za ciekawe doznania artystyczne.

W związku z zaistniałą sytuacją i przestrzeganiem norm sanitarnych, uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień, nie będzie mogło się odbyć. O terminie i formie odbioru nagród poinformujemy w najbliższym czasie.

Skip to content